Czy warto montować w domu filtr do wody z odwróconą osmozą?

Systemy filtrów do wody z odwróconą osmozą są bardzo popularnym rozwiązaniem wybieranym jednakowo w domach jednorodzinnych oraz mieszkaniach w blokach. Jednak przed zakupem tego typu urządzeń pojawiają się często różnorodne dylematy oraz pytania. Czy warto inwestować w filtr do wody z odwróconą osmozą https://www.filtrybb.pl/162-odwrocona-osmoza ? Jakie są wady i zalety tego rozwiązania?

Smak wody z kranu nie zawsze jest dobry

O smaku wody z kranu krąży bardzo wiele różnorodnych mitów. Wiele instytucji stara się je dementować. Bardzo często zakłady wodociągowe dbają o to, aby woda odpowiadała zawartym w rozporządzeniu normach. Niezależnie od tego, czy masz wodę z wodociągów, czy własnego ujęcia, to smak wody i stężenie substancji mineralnych różni się od miejsca pobierania wody. Każdy powinien wiedzieć, że nikt nie ma w 100% czystej wody. Zawsze jest zanieczyszczona różnorodnymi związkami chemicznymi. Każdy z nas ma inny gust, więc bardzo często zwyczajna woda z kranu może nie smakować, a często ma inną barwę i zapach. Nierzadko dużym problemem jest zapach chloru pozostający po dezynfekcji. Ma on negatywny wpływ na pogorszenie się właściwości smakowych, co powoduje, że smak dań i napojów jest zupełnie innych. Gdy masz własne ujęcie wody, to sprawa jest bardziej skomplikowana: mogą przedostawać się do niej inne zanieczyszczania m.in. magnez, azotany itp. Nikt z nas nie chce pić takiej wody. Bardzo często ze względu na smak, zapach czy barwę kranówki zrezygnujemy z jej picia i szukamy dobrej jakości zastępstwa.

W poszukiwaniu ekologicznych rozwiązań

Do tej pory częstym wyborem była woda butelkowana, niestety jest to nieekologicznie rozwiązanie – obecnie powstaje coraz więcej inicjatyw, które mają ograniczyć produkcję plastikowych odpadów. Dlatego woda butelkowana staje się mniej popularna wśród osób ceniących ekologiczne rozwiązania. Filtr do wody z odwróconą osmozą sprawiają, że smaczna woda jest zawsze dostępna, a sposób jej wytwarzania ma niewielki wpływ na środowisko.