Biurka wzorowane na sekretarzykach

Współczesne biurka to meble przede wszystkim funkcjonalne, które niezbędne są nie tylko w biurach, ale i domowych gabinetach. Skonstruowane są tak, aby siedziało się przy nich wygodnie i zdrowo dla naszej sylwetki.

Z tęsknoty za klasyką

Zazwyczaj mają prostą formę i są wyposażone w szufladę, czasem także w szafkę. Pierwowzorami biurek były jednak sekretarzyki – mniej od nich praktyczne, ale bardziej dekoracyjne i stylowe. Nowoczesne biurka sekretarzyki są więc przeznaczone dla osób, które tęsknią za klasycznym wzornictwem i nie chcą rezygnować z elegancji i klasy na rzecz funkcjonalności. Tradycyjne sekretarzyki charakteryzowały się licznymi szufladkami i skrytkami, ale nie były zbyt ergonomiczne i nie zapewniały użytkownikom wygody. Połączenie funkcjonalności biurka z elegancją sekretarzyka to strzał w dziesiątkę. W ten sposób zyskujemy mebel, przy którym w pozycji siedzącej możemy spędzić bez uszczerbku dla zdrowia wiele godzin, a jednocześnie jest on mocnym akcentem dekoracyjnym naszego mieszkania czy biura. Nowoczesne biurka przypominające sekretarzyki różnią się od tych tradycyjnych wieloma szczegółami. Chociaż nawiązują do modeli produkowanych przed laty, to są w nich zastosowane także nowatorskie rozwiązania.

Praktyczne biurko o uroku sekretarzyka 

Biurko w formie sekretarzyka będzie też ciekawym elementem wyposażenia salonu. Nawet jeżeli nie będzie nam służyć do pracy, to może być przydatne, gdy będziemy chcieli coś napisać czy przeczytać. Dawniej przy sekretarzykach powstawały najpiękniejsze listy miłosne, a ich blat zdobiły kałamarze z wiecznym piórem. Dziś listy piszemy rzadko, a pióra nikt już nie używa, ale ponadczasowa uroda sekretarzyków sprawia, że nadal chętnie je kupujemy i są ważnym elementem aranżacji. Nowoczesne biurka sekretarzyki reprezentują różne style i produkowane są z wielu gatunków drewna. Ciekawą propozycją są biurka z lamelami, które podbiły serca miłośników dobrze urządzonych wnętrz. Pasują do mieszkań współczesnych, minimalistycznych, ale też urządzonych tradycyjnie. Formę sekretarzyka mogą mieć też biurka industrialne, w których gruby drewniany blat połączony jest z metalowymi nogami. Biurka te są dostępne także w stylu boho. Produkuje się je z jasnego drewna, a fronty szufladek wykonane są z rattanu.