Balkonowe rewolucje 

Balkon to przedłużenie naszego mieszkania, więc do jego aranżacji również powinniśmy przywiązywać dużą wagę. Zwłaszcza latem oceniamy ten dodatkowy pokój. Jak go urządzić, aby zapewniał nam wytchnienie i dobry czas?

Relaks w pięknym otoczeniu


Balkon to namiastka ogrodu, jeżeli mieszkamy w bloku. W domu jednorodzinnym jednak też jest nie do przecenienia – możemy spędzać na nim czas, a jednocześnie pilnować na przykład gotującego się obiadu czy mieć oko na śpiące dziecko. Niezależnie od tego, gdzie mieszkamy, balkon powinien być tak zaaranżowany, aby zapewniał nam relaks i błogi odpoczynek. Dobra wiadomość jest taka, że piękny balkon możemy urządzić nawet niewielkim kosztem. Cieszyć oko mogą w tym miejscu przede wszystkim piękne naturalne kwiaty, ale to niejedyne dekoracje, jakie mogą zdecydować o uroku tego miejsca. Jeżeli marzy nam się piękny, godny pozazdroszczenia balkon, inspiracje znajdziemy w Internecie. Podobnie jak wnętrza, balkon możemy urządzić w różnych stylach. Wybór stylu ułatwia nam dobór wszelkich dekoracji i pozwala zaaranżować balkon tak, aby był miejscem, gdzie naprawdę można odpocząć.

Balkon zgodny z trendami

Urządzając balkon, możemy się kierować nie tylko własnym gustem i upodobaniami, ale też najnowszymi trendami. Jednym ze stylów, który do balkonu pasuje idealnie jest boho. Wpisują się w niego między innymi wiklinowe meble i dodatki, które są niedrogie a niezwykle stylowe. Popularne pelargonie na takim balkonie możemy zastąpić egzotycznymi trawami, a meble ozdobić wzorzystymi, charakterystycznymi dla stylu boho, tkaninami. Ważnym elementem wystroju balkonu boho są światełka – najbardziej w tę stylistykę wpiszą się sznury ozdobnych lampek dających delikatne ciepłe światło. Kto powiedział, że najpiękniejszym miejscem w domu nie może być balkon? Inspiracje warto czerpać zewsząd, a pojawia się ich coraz więcej, bowiem do aranżacji balkonu przywiązuje się obecnie dużą wagę. Stylem, który również sprawdzi się na balkonie, jest romantyczny. Jasne meble i dekoracje, wzorzyste dodatki i moc kolorowych kwiatów umilą nam każdy słoneczny dzień!