W Zielonej powstanie zoo

Starosto Powiatowe w Żurominie jest w trakcie realizowania projektu, który zakłada budowę mini zoo w Zielonej na terenie Zespołu Szkół im. Batalionów Chłopskich w bezpośrednim sąsiedztwie zabytkowego dworu oraz podworskiego parku. Miejsce to ma łączyć w sobie zabawę i naukę.

Zoo ma być oczywiście interaktywne i otwarte dla rodzin z dziećmi, uczniów szkół i innych chętnych. W przygotowanych zagrodach pojawią się różni jego mieszkańcy. – Wśród zwierząt będzie można zobaczyć kozy, owce, króliki i inne. Zwierzęta będzie można nakarmić specjalnie dobranym pokarmem, pogłaskać, czy przytulić – mówi Sylwia Warzyńska z Wydziału Edukacji i Zdrowia w starostwie powiatowym w Żurominie – Ponadto obiekt będzie służył do realizacji celów edukacyjnych uczniów Zespołu Szkół im. Batalionów Chłopskich w Zielonej. Celem tego zadania jest stworzenie infrastruktury kulturalno-rekreacyjno-edukacyjnej – dodaje pani Sylwia.

Wejście do zoo będzie bezpłatne, a środki finansowe które pozyska starostwo na utworzenie tego małego zwierzyńca pochodzą z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego oraz z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. – Termin oficjalnego otwarcia planowany jest na przełom października i listopada. Jest to uzależnione od podpisania umowy i wyboru wykonawcy – mówi pani Sylwia. Teren przy szkole wymaga zmian i prac adaptacyjnych by powstały odpowiednie zagrody. Wybudowane zostaną też wybiegi dla mieszkańców zoo, ogrodzenia, a także ławki i miejsce dla zwiedzających.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież