Pomoc dla potrzebujących

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturowe WZU od kilku lat prowadzi dystrybucję żywności, która trafia do najuboższych mieszkańców miasta i gminy. Pandemia ograniczyła nieco możliwości stowarzyszenia, jednak, mimo trudności, żywność przekazywano potrzebującym. 

- Pomoc żywnościowa, jakiej udzielamy osobom najbardziej potrzebującym, to zestaw artykułów spożywczych w formie paczek. Obecnie z pomocy żywnościowej korzysta 150 osób. Po kilku latach działalności zauważamy, że zapotrzebowanie na taką pomoc jest coraz większe – mówi Alicja Gajewska ze Stowarzyszenie Społeczno-Kulturowego WZU w Żurominie.

Aby skorzystać z pomocy żywnościowej osoby potrzebujące przechodzą weryfikację w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy w Żurominie, gdzie otrzymują specjalne skierowanie uprawniające je do odbioru produktów spożywczych. Taka procedura jest niezbędna, aby pomoc trafiała tam, gdzie jest rzeczywiście niezbędna.

- Działanie Stowarzyszenia Społeczno-Kulturowego WZU zostały ograniczone przez pandemię. Skupiamy się na pomocy doraźnej wszędzie tam, gdzie mamy sygnały, że taka pomoc jest potrzebna. A także na dystrybucji żywności z dedykowanego programu na lata 2014-2020. Program jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy, a regionalnym partnerem jest Bank Żywności w Ciechanowie – informuje prezes WZU Wojciech Kwieciński.

Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu żuromińskim "TC". 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież