Operacja jedynym ratunkiem

W ostatni czwartek (10 czerwca) w żuromińskim szpitalu przeprowadzono skomplikowaną i wymagającą operację. W prawie dwugodzinnej procedurze brał udział dr n. med. Przemysław Ciesielski specjalista w dziedzinie proktologii, który na co dzień pracuje w Warszawie w Szpitalu św. Elżbiety, jest także członkiem Polskiego Klubu Koloproktologii. Doktor przyjechał na podwójne zaproszenie dyrektora szpitala dr. n. o zdr. Zbigniewa Białczaka oraz dr. n. med. Szymona Głowackiego.

Takich skomplikowanych operacji, czyli jedynego skutecznego leczenia wypadania odbytnicy nie przeprowadza się w Żurominie. Przyjazd dr. Ciesielskiego był dla pacjenta niezbędny, by taki zabieg przeprowadzić na miejscu.
– Jest to dla każdego pacjenta bardzo ważne, aby mieć blisko swojego miejsca zamieszkania wyszkoloną kadrę specjalistów i ośrodek zdrowia, który zapewni taką opiekę. Ta operacja była pierwszym krokiem do kolejnych spotkań i szkolenia personelu żuromińskiego szpitala – mówi dr Szymon Głowacki – koordynator oddziału chirurgii ogólnej.

 

Więcej na ten temat w aktualnym numerze TC z 15 czerwca.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież