Koncert Festiwal Chopin en Vacances 2021 w gminie Chorzele

To będzie prawdziwa muzyczno-kulturalna uczta dla mieszkańców. Dzięki kilkutygodniowym staraniom Gmina Chorzele znalazła się wśród 12 polskich lokalizacji, w których odbywać się będzie w tym roku Festiwal Chopin en Vacances 2021we dworach i krajobrazach Polski.

Burmistrz Beata Szczepankowska i Prezes Jan Maria Kłoczowski serdecznie zapraszają do Bogdan Wielkich, gdzie 10 lipca o godzinie 15.00, na terenie zabytkowego Dworu i Parku odbędzie się wspaniały, plenerowy koncert fortepianowy utworów Fryderyka Chopina.

Wystąpią: Kamila Sacharzewska i Jan Nicewicz.Wstęp oczywiście wolny. Parking tuż przy miejscu koncertu. Zachowane będą obowiązujące zasadny bezpieczeństwa związane z Covid-19.

Festiwal organizowany jest każdego lata, nieprzerwanie od 2017 roku. Do udziału w Chopin en Vacances zapraszani są wybitni młodzi pianiści z kraju i zza granicy, w „wieku chopinowskim”- uczniów i absolwentów słynnej Szkoły Muzycznej II Stopnie im. Zenona Brzewskiego w Warszawie oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz innych znanych muzycznych szkół i uniwersytetów. Festiwal stał się już obecnie wydarzeniem o wymiarze międzynarodowym, ponieważ oprócz genialnych, młodych pianistów z Polski, festiwal gości również wybitnie uzdolnionych pianistów zza granicy, a szczególnie z krajów azjatyckich, z Chin i Japonii.

Tutaj kupisz "Tygodnik Przasnyski"

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież