34-latek zatrzymany za kradzieże sklepowe

Płońscy policjanci po pościgu zatrzymali 34-latka, który kradł w sklepie odzieżowym. W trakcie dochodzenia funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna odpowiada za szereg kradzieży sklepowych na terenie miasta oraz kradzieży z włamaniem. Mężczyzna przyznał się do popełnienia wszystkich czynów. 


W miniony poniedziałek po południu płońscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży w jednym ze sklepów odzieżowych mieszczącego się przy jednej z głównych ulic miasta. Sprawca uciekał z łupem, a pracownice sklepu próbowały go gonić, jednak w pewnym momencie straciły go z oczu. Odzyskały jedynie skradzione przez niego rzeczy, które, gdy zorientował się, że ktoś go goni wyrzucił. Funkcjonariuszom prewencji, którzy byli na miejscu już w kilka minut od zgłoszenia, kobiety wskazały kierunek ucieczki złodzieja i jego opis. Mężczyzna został zauważony przez mundurowych na jednej z sąsiednich ulic. Na widok radiowozu rzucił się od razu do dalszej ucieczki, lecz szybko został zatrzymany przez policjantów. Sprawcą kradzieży okazał się być 34-letni płońszczanin.

W czasie dalszych czynności procesowych kryminalni udowodnili mężczyźnie dokonanie na przestrzeni ostatnich 9 miesięcy, 12 kradzieży w sklepach spożywczych, odzieżowych i drogeriach na terenie Płońska, dwa usiłowania kradzieży, a także kradzieży z włamaniem. Jego łupem padał głównie alkohol, kosmetyki i markowe ubrania. 34-latek został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Przyznał się do popełnienia wszystkich zarzucanych mu przestępstw. Jak wyjaśniał, na co dzień ma problem z alkoholem, a sprzedaż części „łupów” była dla niego źródłem pieniędzy, które przeznaczał na jego zakup. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież