Lipowiec K. "Koma" odbierze śmieci

W gminie Lipowiec K. od lipca br. pojawi się nowy odbiorca odpadów. W wyniku przetargu okazało się , że zajmie się tym firma „Koma” z Działdowa, która podpisze z gminą umowę na 12 miesięcy.

Firma była jedną z dwóch, obok Novago, która złożyła ofertę na tę usługę. Wyceniła ją na nieco ponad 1,074 mln złotych i była niższa o ponad 35 tys. od propozycji mławskiego Novago. - To rozstrzygniecie przetargu jest dla nas korzystne także dlatego, że oznacza utrzymanie dotychczasowej stawki opłat za śmieci, czyli 25 złotych od osoby – mówi Jarosław Goschorski, wójt gminy.

Dla „Komy”, to już trzecia gmina w powiecie mławskim, w którym wygrała ostatnio przetargi na odbiór odpadów. Wcześniej pojawiła się na terenie gmin Stupsk i Szydłowo. Novago poza miastem Mława, obsługuje jeszcze w powiecie gminy Strzegowo i Wieczfnię K. Natomiast w Wiśniewie i Radzanowie pojawił się kolejny konkurent dla mławskiej firmy – spółka „Ecovir”, a gmina Szreńsk już od kilku lat korzysta z usług spółki z Sierpca – „Empegek”.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież