Baraże Mławianki

W momencie, gdy reprezentacja Polski rozgrywać będzie najważniejszy mecz na Euro 2020 ze Szwecją, piłkarze Mławianki Mława przystąpią do barażowej rywalizacji o III ligę. W środę 23 czerwca podopieczni Macieja Śliwowskiego zmierzą się na wyjeździe z Pilicą Białobrzegi. A już w najbliższą niedzielę podejmować będą Dolcan Ząbki. Zwycięzca trójmeczu otrzyma promocję na trzecioligowe boiska.

Wszystkie wymienione wyżej zespoły to zwycięzcy niedawno zakończonego sezonu IV ligi na Północnym Mazowszu. Regulamin rozgrywek nie przewidywał bezpośredniego awansu dla żadnej z grup (Ciechanów, Ostrołęka, Płock; Warszawa; Radom, Siedlce), dlatego możliwość gry w III lidze, należy wywalczyć poprzez baraże.

Dzisiejszym meczem w Białobrzegach Mławianka rozpoczyna swój bój o awans. W pierwszym meczu chyba zbyt niedoceniana przed rywalizacją Pilica Białobrzegi wygrała w Ząbkach 2:0. Dla zespołu Piotra Dziewickiego jest to solidny cios, bowiem ząbkowianie mocno nastawieni byli na wygraną, a w chwili obecnej z niepokojem muszą przyglądać się dzisiejszej rywalizacji Pilicy z Mławianką.

Klub z Mławy po raz ostatni występował na poziomie III ligi w sezonie 2005/06, jeszcze pod nazwą MKS Mława. Przed rokiem Mławianka wygrała baraże o awans do IV ligi. Po roku, jako beniaminek, stoi przed kolejnym awansem.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież