Ocalmy grób bohatera

Wygląda na to, że ktoś celowo uszkadza, znajdujący na mławskim starym cmentarzu parafialnym, grób Jana Sokołowskiego? Był żołnierzem   dwóch wojen i ZWZ/AK, a do tego  niezwykle zasłużonym  nauczycielem  ciechanowskich szkół. Zamordowali go Niemcy w 1942 r.

Baraże Mławianki

W momencie, gdy reprezentacja Polski rozgrywać będzie najważniejszy mecz na Euro 2020 ze Szwecją, piłkarze Mławianki Mława przystąpią do barażowej rywalizacji o III ligę. W środę 23 czerwca podopieczni Macieja Śliwowskiego zmierzą się na wyjeździe z Pilicą Białobrzegi. A już w najbliższą niedzielę podejmować będą Dolcan Ząbki. Zwycięzca trójmeczu otrzyma promocję na trzecioligowe boiska.

Dziecko zabłąkane

W ostatnią niedzielę rano  po ulicach Mławy chodziła samotnie 4-letnia dziewczynka. Był to niecodzienny widok. Zareagowali przechodnie, zawiadamiając policję.  

"Za śmieci, jak za wodę" - rok później

Rozmowa z Szymonem Zejerem, zastępcą burmistrza Mławy  

 *Mija rok od wprowadzenia nowej metody obliczania opłat za śmieci, od zużytej wody w gospodarstwie domowym. Sprawdziła się z punktu widzenia władz miasta?

- Żadna z metod wymienionych w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach nie jest idealnym narzędziem w praktyce dla samorządu. Jednak wprowadzenie zasady obliczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od zużycia wody pozwoliło na uszczelnienie systemu w większym stopniu, niż to było możliwe w okresie stosowania naliczania opłaty od mieszkańca oraz na zapewnienie większej stabilności systemu. Wzrosły dochody z tytułu opłaty za gospodarowanie, a pracownicy urzędu otrzymali skuteczniejsze narzędzia weryfikacji danych zadeklarowanych do obliczenia opłaty.

Lipowiec K. "Koma" odbierze śmieci

W gminie Lipowiec K. od lipca br. pojawi się nowy odbiorca odpadów. W wyniku przetargu okazało się , że zajmie się tym firma „Koma” z Działdowa, która podpisze z gminą umowę na 12 miesięcy.

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl