Woda dla działdowskiego szpitala

W kwietniu, członkowie Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 2 w Działdowie zorganizowali zbiórkę wody na rzecz pacjentów działdowskiego szpitala. W szkole przygotowano specjalne, oznakowane miejsce, by uczniowie, rodzice, pracownicy mogli przynosić wodę i wspomóc jednostkę.

Akcja rozpoczęła się po świętach wielkanocnych i trwała do końca kwietnia. Pomimo zdalnego nauczania odzew był znakomity, ponieważ udało się zebrać kilkaset butelek wody (łącznie około 350 litrów). Spory wkład w zebraną wodę mieli nauczyciele „Dwójki”, którzy zorganizowali zbiórkę pieniężną – dzięki czemu udało się zakupić 160 litrów wody. Pozostała część, to zasługa uczniów i rodziców.

Ogromne podziękowania należą się pomysłodawcom i organizatorom tego działania – młodym członkom Samorządu Uczniowskiego (Iga Lewandowska, Julia Łuczak, Wojtek Czerwiec i Asia Krupska), którzy zainicjowali, a potem koordynowali cały przebieg akcji. Podziękowania niewątpliwie należą się także osobom zaangażowanym w kontakt  ze szpitalem oraz transport wody do szpitala – dyrektorowi SP nr 2 Michałowi Struzikowi, kierownikowi gospodarczemu – Andrzejowi Chojnowskiemu oraz pracownikowi szkoły - Bartkowi Umińskiemu.

Zbiórka wody, to kolejne działanie Samorządu Uczniowskiego na rzecz działdowskiego szpitala (po dwóch edycjach ogólnopolskiego projektu „Razem na Święta”). Młodzież szkolna liczy na dalszą współpracę z dyrektorem Ireneuszem Werykiem i pracownikami szpitala. Drobny, wydawać by się mogło, gest ze strony młodzieży szkolnej, ale jakże potrzebny i przydatny dla pacjentów przebywających w działdowskim szpitalu.

Komentarze  

+1 #1 maniek 2021-05-10 19:47
A co robił starosta? Że taka bida!!!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież