Weekend na drogach

W sobotę, 8 maja w Kurkach patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej 43-latka z gminy Działdowo, który kierował motorowerem znen. Okazało się, że mężczyzna kierował na podwójnym gazie. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę i sporządzili dokumentację do sądu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, sprawcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i kara finansowa.

W niedzielę, 10 maja w Kisinach policjanci działdowskiej drogówki zatrzymali kierującego audi. Przyczyną kontroli była nadmierna prędkość, z jaką poruszał się kierujący pojazdem. 23-latek w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h. Kierującemu audi policjanci zatrzymali elektronicznie prawo jazdy. Informacja o tym trafi teraz do właściwego miejscowo starosty, który wyda wobec mężczyzny decyzję administracyjną o zakazie prowadzenia pojazdów na najbliższe 3 miesiące.

Tego samego dnia dzielnicowi z Rybna wyjaśniali okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem motocykla. Do zdarzenia doszło w Gralewie. Według policyjnych ustaleń, kierujący motocyklem honda, 24-latek z gminy Działdowo, stracił panowanie nad motocyklem, przewrócił się i doznał otarć. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Kierujący motocyklem był trzeźwy. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny od jednośladu, a 24-latka ukarali mandatem i punktami karnymi.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież