Euro Cup w Żabinach

13 czerwca w Żabinach rozegrano turniej piłkarski pod nazwą Euro Cup. W zawodach startowało 12 zespołów, podzielonych na cztery grupy, które przybrały nazwy państw, aktualnie grających drużyn w prawdziwych mistrzostwach Europy.

Zespoły walczyły o główne trofeum, czyli o puchar prezesa KS Delfin Rybno Jana Rozentalskiego. Emocji sportowych było bardzo dużo, a i zagrań oraz akcji piłkarskich było także sporo, za co drużyny otrzymywały brawa. W wyniku gier w poszczególnych grupach do fazy pucharowej awans uzyskało 8 drużyn (po dwie z każdej grupy). Na tym etapie uzyskano wyniki: Francja - Rosja 8:0, Ukraina - Włochy 4:2, Macedonia - Czechy 4:2, Chorwacja - Polska 0:3.

W meczach półfinałowych Francja pokonała Ukrainę 3:1, natomiast Macedonia zremisowała z Polską 0:0, ale w rzutach karnych lepsza była Macedonia, która wygrała 3:1. W meczu o 3. miejsce spotkały się, Ukraina i Polska. W normalnym czasie padł remis 1:1, ale tym razem w rzutach karnych wygrała Polska 1:0.

W finale turnieju Francja pokonała Macedonię 1:0. Uhonorowano także wyróżnieniami indywidualnymi. Najlepszym strzelcem został Bartosz Piórkowski, zdobywca 7 bramek (Francja), najlepszym bramkarz - Karol Mergalski (Macedonia), a najlepszym zawodnikiem wybrany został Tomasz Kriezel (Francja).

Pierwsze cztery drużyny otrzymały puchary oraz pamiątkowe medale. W podsumowaniu turnieju Jan Rozentalski i Sylwester Kasprowicz podziękowali zespołom za prawdziwą, sportową walkę oraz wszystkim, którzy przyczynili się do dobrej organizacji tego sportowego przedsięwzięcia. Zapowiedziano także kolejny turniej piłkarski w najbliższej przyszłości, albowiem jest duże zapotrzebowanie na taką rozrywkę i spędzanie wolnego czasu. Jak nas poinformował organizator, kolejny turniej piłkarski 11 lipca. Więcej szczegółów wkrótce.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież