Święta w areszcie

W miniony, świąteczny weekend, płońscy policjanci interweniowali wobec 3 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę, pomimo spożywania wcześniej alkoholu. Niechlubny rekordzista - 46-latek z gm. Naruszewo miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Dalszą jazdę udaremniła mu czujna mieszkanka powiatu mławskiego.


W miniony piątek po południu dyżurny płońskiej komendy skierował patrol ruchu drogowego do Poczernina, gdzie w okolicy sklepu osobowym audi miała kierować nietrzeźwa osoba. Wskazany pojazd policjanci zatrzymali do kontroli w sąsiedniej miejscowości- w Dalanówku. Jak się okazało kierowała nim 48-letnia, mieszkanka gm. Płońsk. Kobieta faktycznie była nietrzeźwa. Badanie wykazało w jej organizmie ponad 2,1 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali 48-latce prawo jazdy, odwieźli ją do miejsca zamieszkania, gdzie przekazali pod opiekę bliskim, a auto odholowane zostało na strzeżony parking.

W świąteczną niedzielę około godz. 14:00 policjanci z "patrolówki" interweniowali w Skwarach, gdzie nietrzeźwy mężczyzna miał kierować skuterem. Na miejscu, w czasie rozmowy ze zgłaszającą, mieszkanką pow. mławskiego funkcjonariusze ustalili, że gdy jechała ona w kierunku Naruszewa, zauważyła mężczyznę poruszającego się na skuterze "wężykiem". Po zatrzymaniu go, wyczuła alkohol. Kierowca skutera miał bełkotliwą mowę i duże trudności z utrzymaniem się na nogach. Porzucił swój skuter na poboczu drogi i wszedł na teren pobliskiej posesji.

Policjanci we wskazanym miejscu zastali właścicieli posesji i 46-latka, który nie był znany mieszkańcom, a pomimo ich próśb nie chciał opuścić ich podwórka. Mężczyzna, mieszkaniec gm. Naruszewo, mający blisko 3 promile alkoholu w organizmie, początkowo nie przyznawał się do kierowania jednośladem, twierdząc, że wyszedł na spacer, nie wie gdzie się znajduje, a skuter nie jest jego. Ostatecznie oświadczył, że wyjechał z domu tylko na chwilę, po piwo. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Policjanci ustalili, że 46-latek posiada już czynny zakaz prowadzenia wszelkiego rodzaju pojazdów mechanicznych.

Tego samego dnia, wieczorem, kilkanaście minut po godz. 18:00 patrol ruchu drogowego skierowany został na trasę K-7, gdzie od Polesia w kierunku Płońska, pod prąd, miał jechać osobowy opel. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd, którego kierowca stwarzał zagrożenie w ruchu, w Cieciórkach. Jak się okazało autem kierował 25-letni obywatel Ukrainy. Badanie Alkometrem wykazało w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu. Nietrzeźwy kierowca trafił do policyjnego aresztu.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież