Sadzonki za odpady

W sobotę 26 czerwca mieszkańcy, którzy dostarczą do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych elektroodpady otrzymają w zamian sadzonki roślin miododajnych. Przygotowano 20 różnych rodzajów roślin i ziół o różnorakich barwach i zapachach.

Celem prowadzonej już po raz kolejny akcji jest zachęcanie mieszkańców do segregowania odpadów oraz zwrócenie uwagi na rolę pszczół w ekosystemie porzez realne działania służące poprawie jakości ich życia.

Mieszkaniec, który przyjdzie w sobotę do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Gostkowskiej 83, za określoną ilość dostarczonych przez siebie odpadów z danego rodzaju surowca otrzyma kupony. Na miejscu zostaną wymienione na sadzonki roślin miododajnych – ziół lub kwiatów.

Mały sprzęt (np. suszarka, mikser) to 1 kupon (2 rośliny). Sprzęt średni (np. mikrofalówka, telewizor, komputer) to 2 kupony (4 rośliny), a sprzęt o dużych gabarytach (np. lodówka czy pralka) umożliwi otrzymanie 3 kuponów, czyli 6 roślin. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie 6 kuponów.

Zamiana odpadów na kupony przy jednym stanowisku i następne zamiana kuponów na sadzonki przy drugim stanowisku odbioru usprawni przeprowadzenie akcji. Mieszkańcy będą mogli wybrać gatunek oraz zasięgnąć informacji na temat poszczególnych rodzajów roślin.

Akcja „Sadzonka za odpady” odbędzie się w godzinach od 10.00 do 15.00. Czas trwania akcji może zostać skrócony w przypadku wcześniejszego wyczerpania

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież