Policjanci otrzymali zgłoszenie w sprawie wesela w ostatnią sobotę

Jak informuje nas Ewa Brzezińska, rzeczniczka ciechanowskiej komendy policji, w sobotę funkcjonariusze otrzymali informację, że w sali we Władysławowie odbywa się wesele.

Mamy kolejny szczyt pandemii. Pary ślubne przełożyły uroczystości na lato i jesień, bo na ten moment jest zakaz organizacji jakichkolwiek imprez i spotkań towarzyskich, w tym także wesel.
Z informacji policji wynika, że na miejscu policjanci wylegitymowali właściciela domu weselnego i organizatora imprezy. Została sporządzona dokumentacja i policja prowadzi czynności sprawdzające w kierunku art. 165 kodeksu karnego. Zgodnie z nim, kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Ewa Brzezińska dodaje, że na ten moment trudno jej powiedzieć, ile było tam osób i w jakim charakterze. Ze zgłoszenia wynikało, że w sali odbywa się wesele. Jeśli będą szczegółowe ustalenia, sprawa trafi do prokuratury.

Funkcjonariusze mają rozkaz kontrolowania takich imprez, co jest podyktowane względami bezpieczeństwa: dużą ilością zakażeń i przypadków śmiertelnych. Według danych z wczoraj w Polsce ponad 21 tysięcy zakażeń; zmarły 803 osoby.

fot. pixabay

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież