Majówka także z mazowiecką flagą

Rozpoczynamy majówkę podczas której świętować będziemy rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku w miejskich instytucjach wywieszono też dodatkowo flagę województwa mazowieckiego, która jest symbolem mazowieckiej wspólnoty.

Dziś na placu przed budynkiem Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie flagę Województwa Mazowieckiego wywiesiły władze Mazowsza, powiatu i miasta.
Symbolika flagi nawiązuje do historycznego herbu książąt mazowieckich i przypomina, jak długa, bogata i burzliwa była historia Mazowsza. To symbol regionalnego patriotyzmu i przywiązania do mazowieckiej kultury, tradycji, ale także troski o dobro wspólne.
Znaczenie flagi dla budowania wspólnoty mazowieckiej zaznaczyła Zastępca Prezydenta Miasta Ciechanów Iwona Kowalczuk: „W tym trudnym czasie ogromnej polaryzacji społecznej szczególnie widzimy, jak ważne jest utrzymanie wieloletniej tradycji jedności na Mazowszu. Taką integralność mieszkańców, która pozwala na harmonijny i stabilny rozwój symbolizuje flaga regionu”.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież