Co z majowymi komuniami?

- Mając na uwadze trwający w Polsce stan epidemii, przypominamy, że uroczystości Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego, mogą być przeprowadzone jedynie z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarnych - poinformowała dziś Diecezja Płocka. 

Kierując się dobrem i bezpieczeństwem dzieci oraz ich najbliższych, a także godnym przeżyciem tych ważnych uroczystości, proboszcz parafii w porozumieniu z rodzicami dzieci, decyduje o najlepszej formie i terminie: możliwe jest organizowanie tych wydarzeń w mniejszych grupach lub indywidualnie, na dodatkowych Mszach Świętych niedzielnych lub w innych dniach tygodnia. Niezależnie od wybranej formuły uwzględniającej specyfikę danej parafii, należy zachować daleko posuniętą ostrożność.

- Przypominam także, że zgodnie z Instrukcją o Pierwszej Spowiedzi oraz Komunii Świętej dzieci XLIII Synodu Diecezji Płockiej: „odpowiedzialnymi za przygotowanie dzieci do Pierwszej Komunii Świętej są rodzice”. W związku z utrudnieniami w procesie przygotowania w ramach parafialnych spotkań formacyjnych oraz ograniczonego kontaktu z katechetami, słowa te są szczególnie aktualne. W związku z tym proszę rodziców, aby troszczyli się o katechizację dzieci w domu przez wspólną modlitwę i wyjaśnianie prawd wiary - poinformowal Ks. Piotr Grzywaczewski, wikariusz biskupi d.s. sakramentów w Diecezji Płockiej. 

fot. Roman Nadaj (archiwum)

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież