Gazeta Mławska

Poniedziałek, 26 października 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
 • Wypił, pojeździł i trafił do policyjnego aresztu

  28.08.2020 09:54:10

  Policja podjęła czynności w sprawie 57-letniego mieszkańca pow. mławskiego, podejrzewanego o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Według zawiadomienia świadków, chwilę wcześniej kierował audi na terenie gm. Szreńsk.

  Czytaj dalej

 • Szreńsk nie będzie miastem


  25.07.2020 10:16:12

  Na liście 10 polskich miejscowości, które 1 stycznia 2021 r. uzyskają status miast, nie ma Szreńska. Wniosek tamtejszej Rady Gminy w tej sprawie został negatywnie zaopiniowany zarówno przez wojewodę mazowieckiego, jak i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

  Czytaj dalej

 • Pijani na motorowerze

  07.07.2020 10:26:26

  W niedziele (5 lipca) około dziewiątej wieczór patrol z posterunku policji w Szreńsku w pobliskim Proszkowie zatrzymał do kontroli „podejrzanie zachowującego się kierowcę motoroweru”, 27-letniego mieszkańca powiatu mławskiego. Okazało się, że miał on w organizmie ponad promil alkoholu. Na domiar złego przewoził nietrzeźwego pasażera.

  Czytaj dalej

 • Zamku szreńskiego wspomnienie


  01.07.2020 10:21:37

  Kilka tygodni temu, prezentując najstarszy opis Mazowsza autorstwa Jędrzeja Święcickiego, wzbudziłem zainteresowanie kilku Czytelników informacją na temat zamku w Szreńsku. Zadziwieni dzwonili do mnie z prośbą o nieco więcej wiadomości na ten temat, gdyż nie zdawali sobie sprawy z faktu, że w Szreńsku, przez który niemal każdego dnia przejeżdżają, znajdował się kiedyś zamek, i to jeszcze uznany przez Jędrzeja Święcickiego za "najwytworniejszy" na całym Mazowszu. Co prawda zaznaczyłem w swoim artykule, że Święcicki w niektórych swoich opisach i sądach bywał wiedziony mazowiecką fantazją, ale jak raz samo opisanie przez niego szreńskiego zamku było zgodne z prawdą. Zresztą nie on pierwszy o tym zamku pisał.

  Czytaj dalej

 • Pościg za quadem

  30.06.2020 08:58:31

  Odbył się w Proszkowie (gm. Szreńsk) 28 czerwca o ósmej wieczór. Pojazd nie miał tablic rejestracyjnych, a jego kierowca - kasku ochronnego na głowie. W dodatku „podejrzanie” się zachowywał i - co gorsza – nie reagował na policyjne sygnały świetle i dźwiękowe do zatrzymania. Ruszył za nim radiowóz. Został zatrzymany, gdy znajdował się na drodze gruntowej.

  Czytaj dalej

 • Kierowca z trzema promilami

  15.06.2020 09:21:07

  W Kunkach (gm. Szreńsk) przypadkowi świadkowie zatrzymali i oddali w ręce policji kierowcę fiata seicento, który wyraźnie nie panował nad autem.

  Czytaj dalej

 • Strażacy proszą o pomoc


  07.05.2020 09:00:58

  Druhny i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szreńsku zwrócili się do społeczeństwa z apelem o nieodpłatne przekazywanie im złomu (żelaza, żeliwa, aluminium), „zalegającego w Waszych piwnicach oraz na podwórkach”.

  Czytaj dalej

 • Pogoń za uciekinierem, wypadki na drogach

  01.05.2020 10:21:21

  We wtorek (28 kwietnia) wieczorem w Kobuszynie (gm. Szreńsk), kierujący hondą civic, przekraczając na terenie zabudowanym dozwoloną prędkość, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Wjechał na drogę gruntową, a następnie na leśną.

  Czytaj dalej