Gazeta Mławska

Czwartek, 04 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
 • Siedem gmin bez urzędników wyborczych

  13.06.2018 09:00:00

  Z 44 gmin podlegających jurysdykcji ciechanowskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego w siedmiu nadal nie ma – z powodu braku chętnych – urzędników wyborczych.

  Czytaj dalej

 • „Butelka wody dla bezdomnych”


  03.06.2018 11:24:16

  Pod takim hasłem Grupa Zalewski Patrol rozpoczęła społeczną akcję, która potrwa do 12 lipca. Wodę mineralną – gazowana i niegazowaną - można dostarczać do magazynu Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów (Mława, ul. Dzierzgowska) po wcześniejszym telefonicznym (nr 666 590 418) ustaleniu terminu jej odbioru. Wolontariusze zaniosą zebraną wodę dla bezdomnych przebywających w Mławie, Działdowie i Olsztynie.

  Czytaj dalej

 • Zirytowani wójtowie

  23.04.2018 10:56:48

  Wójtowie gmin z powiatu mławskiego nie kryją swojej irytacji w związku z pomysłem prezesa PiS o obniżeniu ich wynagrodzeń. Sprawa stała się głośna po ujawnieniu informacji o wysokich nagrodach dla ministrów rządu Beaty Szydło.

  Czytaj dalej

 • Samorządowcy przeciwni obniżkom

  23.04.2018 10:55:03

  Wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast będą mieli obniżone uposażenia. Zapowiedział to prezes PiS Jarosław Kaczyński, który wcześniej chce obniżyć o 20 procent pensje posłów. Przed dwoma tygodniami pytaliśmy parlamentarzystów, co o tym sądzą.

  Czytaj dalej

 • Kontekst. Pieniądze, które się należą

  28.03.2018 09:20:00

  Przed Wielkanocą wyraźnie poprawił się stan finansowy naszego społeczeństwa. Polacy dostali to, na co od dawna zasłużyli. Stało się to po tym, jak PiS doszedł do władzy, a bezdomni zaczęli wygrywać w lotto. Oczywiście nie wszyscy - na pewno poprawiła się sytuacja Rady Ministrów, ze szczególnym uwzględnieniem ministrów oraz Radia Maryja, w tym samego dyrektora.

  Czytaj dalej

 • Powiat mławski. Partie i stowarzyszeni się czają?

  15.03.2018 17:00:00

  Partie i stowarzyszenia samorządowe niechętnie mówią o przygotowaniach do wyborów do rad oraz wójtów i burmistrza, a w każdym razie trudno wyciągnąć od nich szczegóły. – Za wcześnie na to – słyszę.

  Czytaj dalej

 • Mistrz kierownicy ucieka

  15.03.2018 14:00:00

  Krzysztof Hołowczyc, znany polski rajdowiec, głos samochodowej nawigacji („za 300 metrów skręć w prawo”, „za 2 km radar”), a na dodatek niezgorszy celebryta (sesje m.in. w „Gali”, „Vivie”), wciąż nie pozwala o sobie zapomnieć. Ostatnio może mniej ma sukcesów w rajdach, gdzie trzeba poruszać się po wyznaczonych trasach, ale za to częściej jest bohaterem polskich dróg publicznych. W tym przebiegających przez nasz region. Pan Krzysztof mieszka w Olsztynie, więc często pomyka trasą nr 7 przez Napierki, Mławę i Glinojeck do Warszawy. Jak często – nie wiadomo. Jeździ tak szybko, że mało kto go widzi. Nawet policja drogowa. Aliści kilka lat temu wpadł w oko i suszarkę mławskiej drogówki w okolicach Żurominka.

  Czytaj dalej

 • Burmistrz i wójtowie odkrywają karty wyborcze

  06.02.2018 08:37:51

  Burmistrz Sławomir Kowalewski oraz wójtowie Rafał Kuciński (Dzierzgowo), Jarosław Goschorski (Lipowiec K.), Jacek Świderski (Stupsk), Marek Nitczyński (Szreńsk), Wiesław Boczkowski (Szydłowo) i zapewne Wiesław Zalewski (Strzegowo) będą się ubiegać o reelekcję w tegorocznych wyborach samorządowych.

  Czytaj dalej