Gazeta Mławska

Poniedziałek, 23 listopada 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Zawsze walczył o lepszą Polskę

09.08.2011 10:20:00

Jerzy Pękała były poseł IV kadencji z ramienia Samoobrony znał Andrzeja Leppera od 20 lat. Razem z nim był na barykadach, bronił dobra rolników i wszedł do polskiego parlamentu. Znali się dobrze i szanowali. Wiadomość o śmierci lidera Samoobrony zszokowała byłego posła z naszego powiatu, podobnie innych ludzi w Polsce.

 - Andrzeja Leppera poznałem w 1991 roku w jego biurze w Warszawie -  wspomina Jerzy Pękała. Były poseł z ramienia Samoobrony. - Wówczas wiedziałem, że powstaje taka frakcja jak Samoobrona. Byłem zainteresowany jej programem.

 

Był pogodnym człowiekiem

W 1991 roku powstał Związek Rolników Indywidualnych Samoobrona. Andrzej Lepper tworzył jej struktury w całym kraju. 

- Zainteresowałem się wtedy jego propozycją założenia takiej organizacji na terenie gminy Wieczfni Kościelnej – wspomina Jerzy Pękała.

Samoobrona w gminie Wieczfnia zawiązała się rok później [1992 rok – przyp. Red.]. W taki sposób zaczęła się znajomość i współpraca Jerzego Pękały z Andrzejem Lepperem.

- Andrzej był osobą dobrą i pogodną. Był otwarty na każdego człowieka. Nie dzielił ludzi na biednych i bogatych. Zawsze był gotowy do rozmowy z każdym. Po prostu umiał słuchać innych ludzi.

Więcej w GM nr 32 z 9 sierpnia. 

autor: SZW

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz