Gazeta Mławska

Wtorek, 04 sierpnia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Gminy dofinansują przebudowę drogi powiatowej

11.02.2020 09:27:03

Gminy Wiśniewo i Strzegowo dofinansują początkowy etap modernizacji drogi powiatowej Bogurzynek - Mdzewo (7,6 km). Pierwszy z samorządów dorzuci 800 tys. zł, drugi – 1 mln 126 tys. zł. Rady obu gmin już podjęły stosowne uchwały.
Inwestycję – łącznie z remontem mostu na rzece Sewerynce w Kowalewie - wykona spółka STRABAG w latach 2020-2021. Wartość: 18 mln zł 148 tys. zł brutto. Około 80 proc. tej kwoty pokryje dotacja z Funduszu Dróg Samorządowych. Powiat i gminy wyłożą więc z własnych dochodów tylko ok. 3.6 mln zł. Obecnie jest to największa inwestycja drogowa powiatu mławskiego. Ten ważny szlak komunikacyjny z jednej strony łączy się z trasą z Mławy do Radzanowa, Szreńska i Raciąża, a z drugiej - z krajową „siódemką”. Przebudowa tych odcinków drogi Bogurzynek - Mdzewo, które przebiegają przez wsie Kowalewo, Kowalewko i Dabrowa, ma być wykonana w drugim etapie. (kj)

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz