Gazeta Mławska

Wtorek, 04 sierpnia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Uwaga, kieszonkowcy!

11.02.2020 09:25:12

Pięćdziesięciopięcioletnia mławianka, gdy robiła sprawunki w jednym z tutejszych supermarketów, straciła dowód osobisty, prawo jazdy, kartę bankomatową i pieniądze. Portmonetkę z zawartością tych rzeczy ktoś wyciągnął z jej torby przewieszonej przez ramię. Kieszonkowiec się ulotnił, zanim klienta stwierdziła, że została okradziona. Do kradzieży doszło w 7 lutego, w piątek, a więc w dniu, kiedy w sklepach panuje duży ruch.
Nie jest to, niestety, odosobnione zdarzenie. – Robiąc zakupy, pamiętajmy, by chronić swój portfel, kluczyki od samochodu, telefon. Ich utrata wiąże się z poważnymi kłopotami. Trzymanie wartościowych przedmiotów w kieszeni spodni, zewnętrznej kieszeni kurtki czy w otwartej torbie to sytuacje chętnie wykorzystywane przez złodzieja. Kieszonkowcy działają na ogół w kilkuosobowych grupach. Zanim zdecydują o kradzieży, obserwują swoją ofiarę. Chwila nieuwagi, rozkojarzenie… na to właśnie czeka złodziej - ostrzega Komenda Powiatowa Policji. Radzi: – Bądź uważny, reaguj na każde potrącenie, przypadkowe dotknięcie, trzymaj blisko siebie torebkę, sprawdzaj, czy jest zapięta, uważaj, gdy ktoś odciąga twoją uwagę na przykład kłótnią z obsługą sklepu, rozrzuceniem towaru itp. I jeszcze: – Nigdy nie przechowuj w portfelu wszystkiego, co cenne, np. dokumentów i kart bankomatowych. Bo jeśli stracisz portfel, stracisz za jednym razem wszystkie te rzeczy. Jeśli straciłeś dokumenty, pamiętaj, by jak najszybciej zastrzec je w banku. Pomocna będzie strona https://dokumentyzastrzezone.pl/. K.J.

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz