Gazeta Mławska

Wtorek, 04 sierpnia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Młodzież za słaba na życie?

10.02.2020 09:16:14

Samobójstwo 17-latka w krajewskim lesie, niedaleko Al. Marszałkowskiej w Mławie, przypomniało o niepokojącym zjawisku wśród młodych ludzi, odbierania sobie życia. W ciągu trzech miesięcy doszło na terenie powiatu mławskiego do trzech skutecznych prób samobójczych, w tym dwóch z nich dokonali uczniowie I LO.
Trudno znaleźć jedną lub kilka konkretnych odpowiedzi na pytanie, dlaczego nastolatkowie decydują się na tak drastyczne kroki. Statystyki policyjne wskazują, że w ostatnich latach więcej młodych ludzi straciło życie przez samobójstwa niż w wypadkach drogowych. W Europie pod względem liczby tego rodzaju zdarzeń jesteśmy na drugim miejscu, za Niemcami. Potrzebne rozmowy, konsultacje W ubiegłym tygodniu po znalezieniu 17-latka, w I LO odbyło się wiele spotkań, prowadzonych zarówno przez nauczycieli, ale przede wszystkim przez psychologów z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Mławie. Rozmowy były prowadzone z uczniami wszystkich 23 klas tej szkoły. Były także spotkania z radą pedagogiczną i rodzicami. - Po takich tragediach potrzebne są rozmowy, konsultacje. Mówiliśmy, jakie są objawy depresji, na co zwracać uwagę w szkolnej codzienności, ale też w codziennym życiu rodzinnym, aby w porę dostrzec, że młody człowiek ma problemy, zaniżone poczucie własnej wartości. To często są drobiazgi, które z czasem mogą urosnąć do nierozwiązywalnego przez nastolatka problemu – mówi Izabela Wiśniewska, dyrektorka poradni. W.D. Więcej w papierowym wydaniu TGM z 11 lutego.

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz