Gazeta Mławska

Wtorek, 04 sierpnia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Złodzieje ławek i progu zwalniającego

08.02.2020 08:58:27

Nieznani sprawcy ukradli sześć ławek w Bogurzynie i próg zwalniający w Starej Otoczni. Na skutek tego rabunku gmina Wiśniewo poniosła straty w wysokości prawie 13 tys. zł. Ławki można ustawić w prywatnym ogrodzie, ale jak spożytkować próg, czyli kawał listwy wykonanej ze sztucznego tworzywa?
W ubiegłym roku gmina Wiśniewo otrzymała z Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw dotację na „Utworzenie małej infrastruktury rekreacyjnej służącej do wypoczynku i integracji społecznej o charakterze wielopokoleniowym w miejscowości Bogurzyn”. Z tej szansy skorzystały wszystkie gminy w Mławskiem (45 sołectw). Chodziło o niewielkie pieniądze (średnio po 10 tys. zł) na doposażenie świetlicy, remont strażnicy czy zagospodarowanie placu, ale liczące się w kasach samorządowych. Z budżetu województwa mazowieckiego na ten program poszło 11,4 mln zł, dzięki czemu w całym regionie zrealizowano 1.178 zadań. W Bogurzynie postawiono altanę, sześć ławek i urządzenia do zabaw dla dzieci, aby młodsi i starsi mieszkańcy mieli się gdzie spotykać w sezonie letnim. Niestety, w nocy zniknęły wszystkie ławki. Cały artykuł w papierowym wydaniu „TGM” z 11 lutego. K.J.

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz