Gazeta Mławska

Sobota, 04 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Cofnięte drogomierze

09.01.2020 09:21:02

W pierwszym tygodniu stycznia mławscy policjanci zatrzymali do kontroli dwa samochody, których przebieg - według wskazań ich drogomierzy – miał być mniejszy od stanu faktycznego. W przypadku volkswagena golfa różnica wynosiła 16 tys. km, a audi Q7 – aż 202 tys. km.
Od początku bieżącego roku – przypomnijmy - policja sprawdza stan licznika pojazdu i porównuje go z informacją z bazy danych. Jeżeli są rozbieżności, prowadzi oględziny wozu, a następnie rozpoczyna czynności wyjaśniające. Ma to zapobiegać cofaniu drogomierza, który to proceder najczęściej uprawiają ci, którzy chcą sprzedać pojazd. Ingerencja w drogomierz jest przestępstwem, zagrożonym grzywną, karą ograniczenia wolności lub więzienia od trzech miesięcy do pięciu lat. Sankcjom podlegają także ci, którzy zlecają tę czynność. (kj)

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz