Gazeta Mławska

Środa, 08 kwietnia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

LIPOWIEC KOŚCIELNY

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

Gospodarka odpadami. Szok cenowy

17.12.2019 08:55:42

W ubiegłym tygodniu, w kilku gminach powiatu mławskiego, otwarto oferty z przetargów na odbiór śmieci w roku 2020. Ze zgłoszonych propozycji powiało taką drożyzną , że wójtowie złapali się za głowy. Będą jednak musieli znaleźć dodatkowe pieniądze, bo de facto nie mają wyboru.
Największy szok przeżyli w Lipowcu. Tutaj najpierw unieważniono przetarg, bo nie wpłynęła żadna oferta. W ogłoszonym dwa tygodnie później kolejnym, pojawiła się jedna, z kwotą 1,55 mln zł. Na tyle wyceniła odbiór śmieci w 2020 roku firma Novago. A gmina zarezerwowała w budżecie na ten cel …niespełna 385 tys. zł. Jedyna oferta jest więc prawie czterokrotnie wyższa. W pozostałych dwóch gminach oferty, także firmy Novago, były dwukrotnie wyższe od kwot zaplanowanych przez samorządy. W przypadku Wieczfni K. zaplanowano w budżecie prawie 626 tys., oferta z przetargu opiewa na kwotę 1,22 mln zł. W gminie Szydłowo przewidywano 800 tys., a będą musieli zapłacić 1,62 mln zł. W.D. Więcej w papierowym wydaniu TGM z 17 grudnia.

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz