Gazeta Mławska

Czwartek, 04 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Więcej patroli!

02.12.2019 08:49:24

Według policyjnych statystyk Mława jest bezpiecznym miastem, a w każdy razie pod tym względem jest tu coraz lepiej. Mniejszymi optymistami okazali się niektórzy cywile - uczestnicy debaty „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, zorganizowanej przez komenda powiatowego policji insp. Artura Ryfińskiego.
Komendant i jego zastępca podinsp. Krzysztof Hincman przedstawili dane za trzy ostatnie lata. Jednoznacznie mówią, że w całym powiecie wzrosła liczba przestępstw kryminalnych. W 2017 r. w całym powiecie zanotowano 772 takie czyny, w następnym - 917, a bieżącym (pierwsze trzy kwartały) – 881. Jednakże wzrósł też wskaźnik ich wykrywalności - z 80,7 do 93,9 proc. Stopa wykrywalności siedmiu najbardziej dokuczliwych przestępstw, czyli takich jak np. kradzieże z włamaniem, wynosiła odpowiednio 55, 68 i 69 proc. Insp. Ryfiński dodał, że statystyki nie interesują społeczeństwa, one jednak pokazują trend i niezbędne są przede wszystkim w analizie codziennej pracy policjantów. Zaznaczył też, ze kierownictwo komendy najbardziej interesują propozycje, wnioski i opinie samych mieszkańców. Mirosław Dąbrowski, przewodniczący zarządu osiedla nr 4, spytał, jak często policyjne patrole pojawiają się na terenie jego osiedla. Więcej w papierowym wydaniu „TGM” z 3 grudnia. K.J.

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS