Gazeta Mławska

Czwartek, 04 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

WIECZFNIA KOŚCIELNA

A A A poleć znajomemu drukuj stronę


Szkoła do likwidacji

29.11.2019 09:32:41

Czy maleńka szkoła w Grzebsku przejdzie do historii? Na razie Rada Gminy Wieczfnia Kościelna niejednogłośnie podjęła uchwalę w sprawie zamiaru jej likwidacji z dniem 31 sierpnia przyszłego roku. Ale jeśli placówką zostanie zamknięta, to, jak zauważyli niektórzy radni i wójt, nie rozwiąże to problemów tamtejszej oświaty.
Do szkoły w Grzebsku, która jest filią Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieczfni Kościelnej, uczęszcza 13 dzieci, w tym 6 do punktu przedszkolnego, 2 do „zerówki” oraz 5 do klasy drugiej (nie ma klas pierwszej i trzeciej). W bieżącym roku szkolnym na jej utrzymanie gmina przeznaczy 218 tys. zł, czyli ponad 15,5 tys. zł w przeliczeniu na ucznia. Subwencja oświatowa tylko w niewielkim stopniu pokrywa wydatki. Ale to nie jedyny problem. (kj) Cały artykuł w papierowym wydaniu „TGM” z 3 grudnia.

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz