Gazeta Mławska

Sobota, 04 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Wielki pożar słomy

14.11.2019 22:49:32

Ponad 15 godzin walczyli strażacy z pożarem słomy w belach złożonych w stogu w Trzciance (gm. Szydłowo). Niewykluczone, że był to skutek umyślnego podpalenia.
Dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie informację o tym zdarzeniu otrzymał w minioną sobotę około pierwszej w nocy. Pod wskazany adres skierowano dwa zastępy jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP i osiem drużyn OSP - w sumie 41 strażaków. Była to trudna akcja ratownicza. W olbrzymim stogu na planie kwadratu znajdowało się bowiem ok. 1,8 tys. bel słomy. Na domiar złego ogień występował w kilku miejscach jednocześnie. St. kapitan Jacek Dryll, rzecznik KP PSP, w rozmowie z nami podkreśla, że mimo nocy, na miejscu stawili się okoliczni rolnicy z ciągnikami z ładowarkami teleskopowymi i ładowarkami czołowymi. Przy pomocy tych maszyn w bezpieczne miejsce usuwali te bele, które nie obejmował ogień. O rozmiarach zadania świadczy fakt, że ratownicy zużyli 600 m sześć. wody – część pobierali w zbiorniku otwartym i dowozili. Ponieważ stóg znajdował się na uboczu, nie było bezpośredniego zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi i zwierząt. Straty oszacowano na 90 tys. zł. Służby podejrzewają, że przyczyną pożaru było celowe podpalenie. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Mławie. (kj)

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz