Gazeta Mławska

Sobota, 30 maja 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. W.D.
fot. W.D.

Tunel jak bumerang

09.11.2019 09:58:24

Sprawa tunelu, który ma powstać po zamknięciu przejazdu kolejowego na ul. Kościuszki , wciąż jest tematem wielu rozmów mieszkańców Wólki. Niby wszystko w tej sprawie wiadomo, czyli że zgodnie z uchwałą Rady Miasta ma być wybudowany tunel dla pieszych i rowerzystów. Jednak nadal są podejmowane próby zmiany tych planów.
Spora grupa mieszkańców Zatorza, ale także osoby mieszkające przy torach od strony miasta uważa, że powinien powstać tunel dla pojazdów samochodowych. Niekoniecznie miałby on być dostępny dla tirów, ale byłby przydatny w codziennym życiu dla właścicieli samochodów osobowych i pojazdów o nośności do 3,5 tony. Sprawa wybudowania takiego obiektu pojawiła się podczas zebrania mieszkańców osiedla nr 9, czyli terenu położonego między torami a ul. Piłsudskiego. Przypomnijmy, że przed podjęciem decyzji o budowie tunelu pieszo- rowerowego, radnym miejskim przedstawiono cztery warianty tego obiektu z szacunkowymi kosztami. Była wśród nich opcja tunelu dla aut osobowych i furgonetek. Ostatecznie wybrano wariant pieszo-rowerowy, bo był najtańszy (około 6-8 mln złotych). Pozostałe były trzy i czterokrotnie droższe. Ale czy tanie, oznacza dobre rozwiązanie? W.D. Więcej w papierowym wydaniu TGM z 12 listopada.

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz