Gazeta Mławska

Czwartek, 04 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Duże pieniądze na sport

01.11.2019 21:49:31

W Mławie wreszcie powstaną bieżnia i inne lekkoatletyczne urządzenia z prawdziwego zdarzenia.W następnych dwu latach miasto Mława zainwestuje 10 mln zł w modernizację stadionu i budowę boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 7. Połowę tej kwoty stanowić będzie dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki – z programu lokalnej infrastruktury sportowej. Bez tego wsparcia z budżetu państwa marzenia władz miasta i tutejszych działaczy sportowych pewnie nie zostałyby zrealizowane, przynajmniej w najbliższych latach.
Dość powiedzieć, że Mława – jako jedno z nielicznych miast tej wielkości – nie ma dotąd pełnowymiarowej bieżni tartanowej, podczas gdy takie obiekty znajdują się nawet w pobliskich małych miejscowościach: Wieczfni Kościelnej, Strzegowie czy Niedzborzu. Mławscy lekkoatleci biegają po starej, żużlowej, czarnej bieżni na stadionie miejskim. Z jej utrzymaniem wiąże się mnóstwo kłopotów. Mniejsza o to, miejscowi trenerzy w rozmowie z nami nie ukrywają, że jest to wręcz powód do wstydu dla nich i całej społeczności samorządowej. - W okresie przygotowawczym i startowym, czyli od kwietnia do końca lipca, zawożę moich podopiecznych własnym samochodem do Wieczfni K., aby tam mogli poćwiczyć na bieżni o sztucznej nawierzchni - mówi Waldemar Łaszczych, nauczyciel wychowania fizycznego i trener lekkoatletów Klubu Sportowego Zawkrze, wychowawca m.in. mistrzów Polski. Więcej w papierowym wydaniu „TGM” z 5 listopada. K.J.

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz