Gazeta Mławska

Sobota, 08 sierpnia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. fot.plock.gosc.pl
fot. fot.plock.gosc.pl

Zmarł ks. Sławomir Grzela

31.10.2019 19:00:00

Po dwóch latach walki z nowotworem, 30 października zmarł wikariusz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie ks. Sławomir Grzela. Pochodzący z powiatu żuromińskiego ksiądz odszedł w wieku zaledwie 29 lat.

 Pochodzący z powiatu żuromińskiego ksiądz odszedł w wieku zaledwie 29 lat.

 Sławomir Grzela urodził się w lipcu 1990 roku w Ciechanowie. Pochodził z Kuczborka w powiecie żuromińskim. Po maturze wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. Po siedmiu latach 6 czerwca 2016 roku przyjął święcenia kapłańskie. Swoją pierwszą posługę rozpoczął jak ks. wikariusz w parafi pw. Matki Bożej Królowej Polski w Mławie. Wcześniej praktykował w par. św. M.M. Kolbego w Płońsku (2015), oraz zastępował w wakacje księży w par. św. Wojciecha w Nasielsku (2016) i w par. sw. Jana Pawła II w Pułtusku (2016).


Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Sławomira Grzeli rozpoczną się w sobotę, 2 listopada br. o godz. 19.00 Mszą Świętą żałobną w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Mławie. W niedzielę o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta żałobna z udziałem duszpasterzy z dekanatu i kolegów rocznikowych ks. Sławomira w parafii św. Bartłomieja w Kuczborku. Natomiast 4 listopada br. (poniedziałek) o godz. 10.00 Mszy Świętej pogrzebowej w kościele pw. św. Bartłomieja w Kuczborku przewodniczyć będzie Biskup Mirosław Milewski. Ksiądz Sławomir spocznie na cmentarzu parafialnym w rodzinnej miejscowości.
kuj

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS