Gazeta Mławska

Wtorek, 04 sierpnia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. A.K.
fot. A.K.

Victor Young Jazz Festiwal Mława 2019

21.10.2019 09:18:41

W piątek w sali Miejskiego Domu Kultury zakończył się dwudniowy festiwal jazzowy, upamiętniający Victora Younga. Imprezą towarzyszącą był ogólnopolski konkurs plastyczny „Malowanie muzyką”. Zgłoszono 142 prace, nawet z tak odległych miejscowości, jak Wrocław, Białystok czy Lublin. Dobrze wypadli mławianie.
Konkurs był przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych. Organizatorom – Miastu Mława i Fundacji For Art – zależało na pracach inspirowanych twórczością Victora Younga, wybitnego kompozytora. Jak się okazuje, ten twórca muzyki do ponad 300 filmów - w tym „Rio Grande”, „Dwaj z Teksasu”, „Komu bije dzwon”, „Jeździec znikąd”, „Podróże Guliwera” - dzieciństwo spędził w Mławie. Wprawdzie urodził się w Chicago, ale osierocony przez matkę, został przywieziony tutaj, żeby wychowywali go dziadkowie (z Mławy pochodził ojciec Victora, podobnie jak rodzina matki). Pierwszą nagrodę otrzymał Jan Lempek, uczeń klasy piątej SP nr 7 w Mławie. Naszkicował kilka postaci pod kolorowymi parasolami i barwne smugi deszczu (a wśród nich trochę muzycznych nut). Jego obraz jest subtelny, impresyjny, wykonany ze smakiem i kulturą plastyczną. Emanuje dobrym nastrojem. Jakby nawiązywał - oczywiście bezwiednie - do tytułu cyklu audycji radiowej „Dwójki”: „Czasem słońce, czasem jazz”. A.K. Więcej w papierowym wydaniu TGM z 22 października.

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz