Gazeta Mławska

Poniedziałek, 23 listopada 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. Ewa Stangrodzka
fot. Ewa Stangrodzka

Strzegowo, stolica ziemniaka

11.10.2019 12:00:00

Święto Ziemniaka (z kurczakiem w tle) zorganizowane zostało po raz trzeci przez Gminny Ośrodek Kultury w Strzegowie. Zgromadziło licznie obok przedstawicieli gminy Strzegowo - gości z Ciechanowa, Mławy, Nidzicy, Opinogóry, Warszawy i Płocka.

  Dziesięć pięknie przybranych stoisk gięło się pod wymyślnymi daniami. Zaprezentowało je osiem Kół Gospodyń Wiejskich, spośród dwudziestu, jakie działają na terenie gminy i dwie grupy nieformalne. Były to: Koła Gospodyń Wiejskich z Dąbrowy, Syberii, Pokrytek, Marysinka, Strzegowa, Mdzewa, Giżyna, Rydzyna, Sekcja Rękodzieła ze Strzegowa i grupa pań (i jeden pan) z sołectwa Prusocin. Uczestnicy święta mieli okazję delektować się przygotowanymi potrawami. Było zatem bogato, kolorowo i smacznie. Poszczególne grupy przygotowały również danie, które wzięło udział w konkursie kulinarnym. Te wykwintne ziemniaczano-kurczakowe wariacje (wśród nich zupa „a kukuryku” i danie „chłopski wulkan”) oceniała powołana przez GOK komisja konkursowa. Jak trudne było to zadanie świadczy fakt, że wszystkie grupy za przygotowane przez siebie potrawy otrzymały miejsca… pierwsze. Dyplomy odebrały przedstawicielki poszczególnych kół i grup, zaś po odbiór dyplomu dla sołectwa Prusocin zgłosił się pan Mirek, przełamując kobiecy stereotyp.

 es

 Więcej w najbliższym numerze Tygodnika

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz