Gazeta Mławska

Piątek, 10 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Komunikacja:Na starcie nie jest źle

17.09.2019 08:35:30

Na starcie nie jest źle Od kilkunastu dni regularną komunikację autobusową w powiecie mławskim prowadzą trzy firmy. W ofercie mają w sumie ok. 100 kursów na 34 liniach. Czy spełniają oczekiwania mieszkańców?
Po niespodziewanej likwidacji - w czerwcu br. – tutejszego Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej SA, należącego do izraelskiego koncernu Mobilis, władze powiatu, odpowiedzialne za organizację zbiorowego transportu osobowego, znalazły się w niełatwej sytuacji. Istniała obawa, czy znajdą się przewoźnicy, którzy wypełnią powstałą lukę. Okazało się, że tego zadania gotowe są podjąć się trzy firmy. Prace, których finałem było wydanie pozwoleń dla oferentów, trwały w starostwie przez całe wakacje. Wiąże się z tym dość złożona procedura administracyjna. Trzeba nie tylko zsynchronizować planowane kursy, ale uzyskać szereg uzgodnień i opinii (np. przystanki) – przede wszystkim od samorządów gminnych. Ważne: oferenci otrzymali dane co do liczby uczniów mławskich szkół średnich z terenu. Np. 35 mieszka w Szydłowie, 27 w Strzegowie, 19 w Dąbku, 11 w Dzierzgowie, ale w Konopkach czterech, w Chmielewie Wielkim – dwóch, a Chmielewku tylko jeden. Już to pokazuje skalę problemu. Starostwo zaangażowało do pomocy Polską Izbę Gospodarczą Transportu Samochodowego i Spedycji Warszawie. Jej raport pozwolił do doprecyzowanie spraw czekających na rozwiązanie. Cały artykuł w papierowym wydaniu „TGM” z 17 września. K.J.

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz