Gazeta Mławska

Sobota, 04 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Worek pieniędzy na drogi

04.09.2019 09:09:50

Powiat mławski otrzymał z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych (FDS) prawie 21 mln zł na przebudowę dwóch swoich tras: Bugurzynek - Mdzewo (10, 5 km) i Podkrajewo – Wiśniewo (3,5 km). Dotacje pokryją 80 proc. szacunkowych kosztów.
Dofinansowanie pierwszego zadania - o kosztorysowej wartości 21 mln 150 tys. zł – wynosi 16 mln 920 tys. zł. Inwestycja obejmie także remont mostu na rzece Sewerynce w Kowalewu. Nie będą z niej wyłączone – wbrew wcześniejszym planom – odcinki przebiegające przez wsie Kowalewo, Kowalewko i Dąbrowa. Dokumentacja pod chodniki została bowiem dostosowana do wymaganych parametrów technicznych. Tymczasem rozpoczęto budowę przepustu w Kowalewie. Na modernizację drogi Podkrajewo-Wiśniewo potrzeba szacunkowo 5 mln zł. FDS przeznaczył na tę inwestycję 4 mln zł. Niezależnie od tego gminy Strzegowo i Wiśniewo zadeklarowały pomoc finansową na realizacje obu przedsięwzięć. Więcej w papierowym wydaniu „TGM” z 10 września. (kj)

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz