Gazeta Mławska

Wtorek, 29 września 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

25-lecie KOMR w Dąbku

24.08.2019 09:11:26

- W imieniu stowarzyszenia, które skupia takich ludzi jak ja, pragnę podziękować personelowi za szczególną pracę i poświęcenie dla nas. Myślę również o mojej córce Monice, która jest tu pensjonariuszka. Dzięki rehabilitacji my, chorzy, staramy się jak najdłużej utrzymywać sprawność fizyczną i nie obciążać budżetu państwa – mówiła Helena Kładko, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, na obchodach w 25-lecia działalności Krajowego Ośrodka Mieszkalno-Rehabilitacyjnego dla Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane (SM) w Dąbku.
W dowód wdzięczności przekazała dyrektorowi placówki Włodzimierzowi Wojnarowskiemu kryształowe serce. - Boksujemy się z kolejnymi władzami, aby takich ośrodków było więcej – zaznaczyła. W latach 80. w Dąbku miał powstać zakład terapii alkoholików, ale zamiar nie został zrealizowany, m.in. z powodu kryzysu gospodarczego. Na początku następnej dekady postanowiono urządzić tu ośrodek rehabilitacji dla chorych na stwardnienie rozsiane. Odważną decyzje w tej sprawie podjęły ówczesne władze państwowe: wojewoda ciechanowski Andrzej Wojdyło i wiceminister pracy Joanna Staręga-Piasek. W efekcie dokończono budowę obiektu i odrestaurowano dwór z otoczeniem. Kształt organizacyjny KOMR nadał jego pierwszy dyrektor Antoni Nowicki, korzystając z najlepszych wzorów zachodnich. Cały artykuł w papierowym wydaniu „TGM” z 27 sierpnia.

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz