Gazeta Mławska

Środa, 08 kwietnia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Cichociemny profesor z Gruduska

16.07.2019 08:36:02

W tym roku mija 110. rocznica urodzin księdza profesora Piotra Szeflera, rodem z Gruduska, jednego z wybitnych znawców Starego Testamentu w powojennej Polsce, a zarazem - o czym wiedzą nieliczni - bohaterskiego oficera 1. Samodzielnej Brygady Spadochronowej Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, który w pamięci wielu Płocczan utrwalił się przede wszystkim jako wielki przyjaciel dzieci.
Był postacią bez wątpienia wybitną: przesiąknięty ideą „pracy u podstaw" przedwojenny nauczyciel, żołnierz-ochotnik i zarazem bohater II wojny światowej, a do tego prawdziwy ksiądz z powołania, któremu dopiero przed czterdziestką dane było przyjąć święcenia kapłańskie. Trudno w krótkim eseju przedstawić całe jego życie, a zwłaszcza jego wojenne losy, godne scenariusza filmowego, ale przypomnieć tę postać naprawdę wypada. L.Z. Cały artykuł w papierowym wydaniu „TGM” z 16 lipca.

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS