Gazeta Mławska

Sobota, 04 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. KPP Mława
fot. KPP Mława

Tanie palenie

06.07.2019 08:27:58

W ubiegłym roku policjanci w powiecie mławskim zarekwirowali ponad 900 tys. sztuk papierosów. Ile faktycznie kupili palacze „lewych fajek” za pół , a nawet ćwierć legalnej ceny, tego nikt jeszcze nie wyliczył.
O szkodliwości palenia papierosów wiedzą wszyscy. Na ciągle rosnące ceny tego towaru wciąż słychać narzekania zarówno wśród producentów, jak i palaczy. A chętnych do wytwarzania i handlowania papierosami bez akcyzy nadal nie brakuje. Nie jest łatwo rzucić palenie. Nałóg jest cholernie ciężko pokonać, więc niektórzy palacze wyznają zasadę: chcesz palić, pal taniej. A to oznacza poszukiwanie papierosów z nielegalnego handlu. Ryzyko jest, ale nałóg zaspokojony, a w kieszeni zostaje więcej złotówek. Za legalną paczkę papierosów trzeba dzisiaj zapłacić od 12 do nawet 25 zł, w zależności od marki, grubości i… smaku. Kupując w szarej strefie, dymek kosztuje w granicach 5-8 zł za paczkę, w której jest 20 sztuk papierosów. Tańszy towar pochodzi głównie z przemytu, przede wszystkim zza wschodniej granicy, ale też spore ilości trafiają na rynek z rodzimych, nielegalnych linii produkcyjnych. W marcu br. policjanci zlokalizowali jedną z nich w gminie Stupsk, zatrzymano w związku z tą sprawą 9 osób. Cały artykuł w papierowym wydaniu „TGM” z 9 lipca. W.D.

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS