Gazeta Mławska

Sobota, 08 sierpnia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

LIPOWIEC KOŚCIELNY

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

Odpady. Podwyżki w gminach

08.06.2019 08:26:32

W ostatnich dniach maja, dwie gminy w powiecie, Lipowiec i Stupsk, zdecydowały się na wprowadzenie znacznie wyższych opłat za odbiór śmieci, które będą obowiązywały od 1 lipca br. Skala podwyżek, w zależności od rodzaju odpadów wynosi od prawie 100% do 200%.
Radni gminy Lipowiec Kościelny, podczas sesji ostatniego dnia maja, zatwierdzili projekt uchwały wprowadzający wzrost opłat na 10 zł za segregowane i 20 zł za mieszane. Dotychczasowe stawki to odpowiednio 6 i 11 złotych. Obecnie miesięcznie gmina płaci 28,08 tys. zł firmie Novago. I tak będzie do końca bieżącego roku, ponieważ aktualna umowa na tę usługę obowiązuje do końca grudnia. Natomiast w gminie Stupsk władze musiały podjąć decyzję o podwyżce, ponieważ od lipca będzie obowiązywać nowa umowa na odbiór śmieci z ponad dwukrotnie wyższą opłatą miesięczną. Do końca czerwca firma Novago otrzymuje od gminy za odbiór śmieci 28,6 tys. złotych. W ofercie złożonej w ramach przetargu na tę usługę(wpłynęła tylko jedna), ta sama firma zażyczyła już 64,8 tys. zł miesięcznie. To spowodowało, że Rada Gminy na posiedzeniu 30 maja zaakceptowała bardzo dużą podwyżkę opłat za śmieci. Dotychczas mieszkańcy gminy płacili 6 zł za segregowane i 11 za mieszane, a nowe stawki będą wynosić odpowiednio 15 i 30 złotych. W.D. Więcej w papierowym wydaniu TGM z 11 czerwca.

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz