Gazeta Mławska

Czwartek, 04 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Kto podpalał mławski las?

14.05.2019 08:42:32

W obecnym roku strażacy już sześć razu gasili pożary lasu w rejonie ulicy Podbornej w Mławie, ostatnio w minionym tygodniu. W czasie suszy, jaka do tej pory panowała, mogło dojść do ogromnych strat w środowisku naturalnym.
- Mieliśmy do czynienia z ewidentnymi podpaleniami. Świadczą o tym zlokalizowane w niewielkiej odległości od siebie ogniska pożaru – nie ma wątpliwości st. kapitan Jacek Dryll, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Policja apeluje do mieszkańców o pomoc w ustaleniu sprawców. Do prawej strony ul. Podbornej, położonej tuż za kolejką wąskotorową i aleją Marszałkowską (tzw. obwodnicą północną), przylega las, przeważnie sosnowy i młody. Tutaj na ziemi leży gruba warstwa igliwia. Właśnie paliła się przede wszystkim wysuszona ściółka. Dzięki szybkiej inwencji straży nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia. Po pożarach pozostały jednak ciemne „plamy” i osmalone drzewa. Smutny widok. K.J. Cały artykuł w papierowym wydaniu „TGM” z 14 maja.

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS