Gazeta Mławska

Czwartek, 04 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Narzekania na egzamin z polskiego

14.05.2019 08:39:20

W powiecie mławskim ponad pół tysiąca maturzystów zdawało w ubiegłym tygodniu obowiązkowe egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Na szczęście alarmy bombowe, które ogłoszono w poniedziałek i wtorek okazały się fałszywe i nie zakłóciły harmonogramu matury.
Arkusz maturalny 2019 z języka polskiego na poziomie podstawowym składał się z dwóch części. Pierwsza z nich sprawdzała stopień rozumienia różnych warstw tekstu nieliterackiego, umiejętność przekształcania takiego tekstu, a także świadomość językową zdającego. W drugiej części arkusza egzaminacyjnego zamieszczono dwa tematy, z których zdający wybierali i realizowali jeden. W tym roku na maturze pojawił się wiersz Anny Świrszczyńskiej "Samotność". Maturzyści mieli za zadnie zinterpretować utwór. "Postaw tezę interpretacyjną i ją uzasadnij. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 słów" - brzmiała treść polecenia. Drugi temat brzmiał: "Czym dla człowieka może być wolność? Rozważ problem i uzasadnij zdanie, odwołując się do fragmentu Dziadów cz. III, całego dramatu Adama Mickiewicza oraz wybranego tekstu kultury". W. D. Więcej w papierowym wydaniu „TGM” z 14 maja.

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS