Gazeta Mławska

Poniedziałek, 01 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Mławski PKS będzie zlikwidowany

09.04.2019 07:58:18

Konsternacja wśród części samorządowców Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej SA w Mławie, wchodzącego w skład izraelskiej Grupy Mobilis, 29 marca podjęło uchwałę rozwiązaniu spółki i rozpoczęciu jej likwidacji. Należące do niej autobusy mają obsługiwać połączenia tylko do 21 czerwca, czyli do ostatniego dnia nauki w bieżącym roku szkolnym.
Ta decyzja postawiła w niełatwej sytuacji przynajmniej część samorządów terytorialnych. Będę one musiały przede wszystkim zapewnić dowóz uczniów do szkół. W jaki sposób rozwiążą ten problem? „Głównym powodem likwidacji spółki jest trudna sytuacja rynkowa oraz drastycznie, z roku na rok, malejąca liczba Pasażerów, którzy regularnie korzystają z usług regionalnej komunikacji autobusowej. W związku z tym, mimo wprowadzonych optymalizacji operacyjnych, nasz model biznesowy pozostawał długoterminowo nierentowny. Obejmował on kompleksową obsługę przewozów szkolnych i linii lokalnych oraz miał zapewniać mieszkańcom regionu dogodną siatkę połączeń” – czytamy w oświadczeniu walnego zgromadzenia. K.J. Cały artykuł w papierowym wydaniu „TGM” z 9 marca.

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz