Gazeta Mławska

Poniedziałek, 01 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Nowa oczyszczalnia na finiszu

06.04.2019 10:19:18

Prawie trzy lata temu, Mława podpisała z francuską firmą Suez umowę w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego na budowę i eksploatację nowej oczyszczalni ścieków. Jest to pierwsza tego typu inwestycja w Polsce, warta 50 mln złotych. Umowa ma obowiązywać przez 33 lata.
Umowa wzbudziła duże emocje wśród mieszkańców miasta. Nie brakowało komentarzy w stylu, że nic z tego będzie, że taka umowa i eksploatacja nowej oczyszczalni doprowadzi do znacznego wzrostu opłat za ścieki. Trudno na razie zweryfikować tezę o wzroście opłat, to się ewentualnie okaże za jakiś czas. Natomiast realizacja inwestycji przebiega bez zakłóceń i wszystko wskazuje na to, że będzie oddana do użytku zgodnie z umową, czyli do końca czerwca br. Zapewnia o tym Piotr Czarkowski, kierownik realizacji inwestycji z firmy Suez Woda. - Wszystko idzie zgodnie z planem. Prace budowlane i montaż urządzeń jest już praktycznie zakończony i lada moment rozpoczniemy testowy rozruch oczyszczalni – mówi P. Czarkowski. W.D. Więcej w papierowym wydaniu TGM z 9 kwietnia.

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS