Gazeta Mławska

Poniedziałek, 01 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. JB
fot. JB

Artykuł promocyjny. Jakie są najlepsze fotele bujane?

25.03.2019 11:21:32

Któż z nas w dzieciństwie nie marzył sobie o własnym fotelu bujanym? Wywoływał uśmiech na twarzy i uczucie błogości. Niejednokrotnie miały go nasze babcie w swoim domu. Obecnie fotele bujane wracają do łask i są coraz częstszym elementem wystroju domu.

 Rodzaje bujanych foteli

Obecnie powstaje coraz więcej rodzajów foteli bujanych. Dużą popularnością cieszą się jednak fotele w stylu klasycznym. Zazwyczaj są one praktyczne całe stworzone z drewna bądź mają drewniane elementy. Doskonale pasują do pokoi urządzonych w stylu retro. Najlepszym miejscem do ich postawienia jest kącik przy regale z książkami. Pierwsze skojarzenie, jakie będziemy mieć spoglądając na fotel bujany, to książka i dobra herbata. Rzecz jasna, można to także zamienić na herbatę i dobry film na tablecie. Najważniejszy jest odpoczynek, zaś klasyczne fotele bujane wysyłają taki właśnie komunikat już samym swoim wyglądem. Takie fotele bujane wykorzystywane są także jako ogrodowe fotele czy przeznaczone na taras. Wówczas poleca się również wersje wykonane z wikliny. Nowoczesne fotele bujane są wyjątkowe i często niepowtarzalne. Mają wyjątkowe kolory i kształty, które pasują do każdego wnętrza, nadając mu zarazem odrobiny niepowtarzalności. Warto zwrócić też uwagę na wymiary takiego fotela. Często w sklepie model wydaje nam się odpowiedni, zaś potem okazuje się być za duży. Dobrze jest odpowiednio wymierzyć przestrzeń przeznaczoną na nasz fotel. Najczęściej wybieranymi fotelami bujanymi są fotele w kolorach jasnych, które rozświetlają wnętrze. Są jednak trudniejsze w czyszczeniu, dlatego istotną kwestią jest zastanowienie się, czy mamy możliwość wykonywania takich porządków co jakiś czas. Czarny fotel bujany również może być ciekawą opcją. Będzie łatwiejszy w utrzymaniu oraz sprawdzi się w wielu aranżacjach wnętrz, ponieważ bardzo dobrze dopasowuje się do otoczenia. Z całą pewnością nie da się wyróżnić najlepszego fotela bujanego. Obecnie wiele osób powraca do klasyki, lecz nie każdy jej potrzebuje. Jeśli chcemy łączyć klasykę z nowoczesnością, wówczas nieco zmieniony fotel bujany nada się dla nas wprost idealnie. 

autor: JB

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS