Gazeta Mławska

Czwartek, 04 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Ukryty potencjał pracy

23.03.2019 10:08:03

Minister chwali mławski PUP - Jest to urząd świetnie zorganizowany i wyposażony, ma bardzo dobrą kadrę, wykorzystuje nie tylko przyznane mu środki, ale i dodatkowe, a do tego realizuje pionierskie projekty – chwalił Powiatowy Urząd Pracy w Mławie Stanisław Szwed, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, na spotkaniu z dziennikarzami.
Na początku br. mławski PUP rozpoczął promocję programu pn. „Ukryty potencjał osób nieaktywnych i biernych zawodowo”. Adresowany jest do tych, którzy nie mogą uzyskać statusu bezrobotnych. Chodzi o zniechęconych bezskutecznym poszukiwaniem pracy, uczących się, niepodejmujących zatrudnienia ze względu na obowiązki rodzinne, niepełnosprawnych. Do tej grupy zaliczani są również emeryci, renciści oraz ci małżonkowie, który wprawdzie objęci są ubezpieczeniem przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, ale tylko jedno z nich zajmuje się prowadzeniem gospodarstwa rolnego. K.J. Więcej w papierowym wydaniu TGM z 26 marca.

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz