Gazeta Mławska

Czwartek, 04 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. archiwum
fot. archiwum

Gospodarka odpadami w gminach. Kula u nogi

23.03.2019 10:05:50

Kończą się terminy umów na odbiór odpadów od mieszkańców gmin Wieczfnia Kościelna, Wiśniewo i Szydłowo. Wójtowie ogłosili przetargi i będą musieli albo zwiększyć pulę pieniędzy na ten cel w samorządowych budżetach, albo podnieść opłaty za odbiór odpadów.
W marcu kończy się umowa na odbiór odpadów w gminie Szydłowo. Wójt Wiesław Boczkowski ma także ciężki orzech do zgryzienia. Na ogłoszony niedawno przetarg wpłynęła tylko jedna oferta opiewająca na kwotę prawie 870 tys. zł, którą złożyła spółka Zielone Miasto z Mławy. Przetarg unieważniono, bo gmina ma w planie finansowym na br. na ten cel 560 tys. zł. - Wkrótce ogłosimy drugi przetarg, ale sytuacja nie jest łatwa. Na razie jest uchwała Rady Gminy o podniesieniu opłat od 1 kwietnia na segregowane 14 zł i mieszane 30 zł. Już uwzględniając te stawki, gmina zbierze około 45 tys. miesięcznie. A gdyby uwzględnić wysokość oferty z pierwszego m przetargu, to potrzeba na gospodarkę odpadami około 90 tys. zł miesięcznie. Nie mamy takich pieniędzy. Trzeba byłoby wstrzymać prawie wszystkie zaplanowane inwestycje w tym roku – mówi Wiesław Boczkowski. W.D. Więcej w papierowym wydaniu TGM z 26 marca.

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz