Gazeta Mławska

Wtorek, 07 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-gazeta-mławska. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Strzegowo nie chce być miastem

20.03.2019 09:35:24

Jednoznacznie mówią o tym wyniki konsultacji społecznych. Specjalną ankietą wypełniło i złożyło 1.836 mieszkańców całej gminy wobec 6.225 do tego uprawnionych.
Za tym, by władze gminy rozpoczęły starania o nadanie miejscowości Strzegowo statusu miasta opowiedziało się 591 osób, przeciw było 1.169, wstrzymało się od zajęcia stanowiska – 71, cztery głosy były nieważne. Znamienne, że ta inicjatywa nie spotkała się z większym poparciem w samym Strzegowie. „Za” głosowało tylko 12 obywateli, przeciw – 384. Przypomnijmy, że w lutym br. Rada Gminy nieoczekiwanie podjęła uchwałę o przeprowadzeniu konsultacji społecznych. Ich wyniki miały odpowiedzieć właśnie na pytanie, czy Strzegowo powinno zabiegać o prawa miejskie. A czy Szreńsk będzie się starał o odzyskanie praw miejskich, utraconych w 1869 roku? Rezultaty konsultacji społecznych w tej sprawie, która zarządziła Rada Gminy, mają się zakończyć 30 marca. (kj)

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz